Jakub Lichnovský

JUDr. Jakub Lichnovský

Partner, Ostrava, Česká republika
Praha, Česká republikaŠpecializácia:
Nehnuteľnosti, Pracovné právo a zamestnanosť, Energetické právo, Súťažné právo, štátna pomoc, Korporačné právo, Duševné vlastníctvo, Verejné zakázky, Investičné ponuky

Jakub Lichnovský je uznávaným odborníkom na projekty priemyselnej výstavby,  development a na investičné projekty všeobecne. Jeho skúsenosti a znalosti komplexných procesov potrebných na výstavbu výrobných alebo komerčných nehnuteľností a umiestnenie investícií všeobecne pomohli previesť individuálnych investorov aj veľké nadnárodné spoločnosti pri ich investíciách v stredoeurópskom regióne.

Jakub získal vzdelanie na Právnickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a v PRK Partners pracuje už vyše desať rokov. V roku 2009 sa stal partnerom.

Jakub úspešne dokončil mnoho veľkých developerských projektov v Českej republike, vrátane výstavby rozsiahleho priemyselného areálu na "zelenej lúke" (greenfield) spojenou so štátnou dotáciou do oblasti inovácií, na vytvorenie nových pracovných miest a umiestnenie investície. Riešil tiež výstavbu logistického areálu s niekoľkými budovami, zahŕňajúcu komplexné otázky týkajúce sa zabezpečenia práv formou bremien, redevelopment areálu (brownfield) pre výrobcov integrovaných dielov do automobilov a mnoho ďalších projektov nákupných centier, rezidenčných a komerčných projektov, vrátane budovania strategických priemyselných zón, riešenie otázok ochrany životného prostredia a stavebného práva.

Podieľal sa tiež na rozsiahlych reorganizačných projektoch spoločností a zamestnancov, vrátane outsourcingu, vzťahov manažmentu, ochrany osobných údajov, investičných stimulov, otázok týkajúcich sa náhrad a benefitov či kolektívneho vyjednávania.

Jakub hovorí plynule česky a anglicky. Je advokátom Českej advokátskej komory a tiež členom správnej rady Randovej nadácie. Absolvoval Lex Mundi Foundation Management Program v Kalifornii v roku 2009 a Lex Mundi Business Management Program v Cambridge v roku 2015. Jakub bol dvakrát ocenený Slovenskou advokátskou komorou v jej publikačnej súťaži.

Svoj čas trávi medzi Prahou a Ostravou, kde je vedúcim našej moravskosliezskej pobočky. Táto pobočka má osemčlenný tím právnych odborníkov a úzko spolupracuje s našou pražskou kanceláriou.

Jakub je uvádzaný a odporúčaný v oblastiach nehnuteľností a životného prostredia v niekoľkých direktorároch a publikáciách, okrem iného v The European Legal 500.

 

Contact Jakub Lichnovský

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?